کاتالوگ و بروشور با صحافی پانچ  و فنر

کاتالوگ و بروشور با صحافی پانچ و فنر

در ادامه‌ی سری مقالات معرفی انواع صحافی کتاب، مجله، کاتالوگ و بروشور، در این بخش به معرفی نوع صحافی پانچ و فنر می‌پردازیم که از صحافی‌های محبوب برای حالت‌های خاصی از کاتالوگ‌ها و بروشورها به شمار می‌رود.


پانچ و فنر، به صورت معمول برای صحافی کاتالوگ‌ها و بروشورها و همچنین انواع تقویم به کار می‌رود. معمولاً برای صحافی کتاب، نوع صحافی پانچ و فنر استفاده نشده و در مجلات نیز، این اتفاق به ندرت رخ می دهد. دلیل این موضوع، رسمی یا غیر رسمی بودن محصولات است. همچنین برخی از ضوابط و قوانین در مراحل ثبت کتاب و مجله برای درخواست مجوز و اعلام وصول، موجب شده تا ناشران کتاب یا مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریات، برای صحافی کتب یا نشریات خود، انواع دیگری از صحافی را انتخاب نمایند. با این حال، در این نوع صحافی نیز مانند صحافی مفتول لوپ و تخت ارتباط مستقیمی بین تعداد صفحات و همچنین گرماژ صفحات داخلی وجود دارد. به نحوی که با افزایش تعداد صفحات، سایز و اندازه‌ی فنر نیز افزایش می‌یابد.
در این نوع صحافی، 12 سایز مختلف فنر وجود دارد که با شناسه‌های 6.4 و 7.9 و 9.5 و 11.1 و 12.7 و 14.3 و 16 و 19 و 22 و 25.4 و 28 و 32 مشخص می‌شوند و هرچه تعداد صفحات افزایش یابد، سایز فنر نیز بزرگ‌تر می‌شود. افزایش سایز فنر به دلیل این است که هرچه تعداد صفحات یا ضخامت آن‌ها بیشتر می‌شود، فنر بزرگتری برای نگهداری صفحات در کنار هم مورد نیاز است. در این نوع صحافی، دو استاندارد 1:2 و 1:3 وجود دارد که توضیح این دو استاندارد از حوصله‌ی خواننده‌ی این مطلب خارج بوده و همچنین تاثیری در نحوه‌ی طراحی یا چیدمان صفحات ندارد.
آنچه که در رابطه با صحافی پانچ و فنر باید مورد توجه قرار گیرد، در نظر گرفتن فضای کافی برای این نوع صحافی است که بهتر است مقداری بیشتر از انواع دیگر صحافی، فضای خالی در لبه‌ای از سفارش که بناست از آن جهت صحافی صورت گیرد، در نظر گرفته شود. چرا که در این نوع صحافی، با توجه به سوراخ‌های پانچ، مقداری از حاشیه‌ی سفارش برای این کار اختصاص داده می‌شود. البته بهتر است برای دریافت نتیجه ای بهتر از سفارش و چاپ کاتالوگ و بروشور یا کتاب و مجله، از مشاوره متخصصین این حوزه استفاده شود. تیم مشاوره اوج نیلی آماده ارائه مشاوره مناسب به درخواست شما بر مبنای محصولات گوناگون چاپی را دارد. با توجه به تنوع بسیار زیاد محصولات چاپی و تبلیغاتی، کارشناسان هر حوزه به صورت تخصصی برای هر محصول آمادگی پاسخگویی به درخواست مشاوره همان محصول را داشته و این موضوع باعث ارائه بهترین و با کیفیت ترین راهکارها برای محصول انتخابی شما خواهد شد. کافی است در صورت نیاز، فرم درخواست مشاوره آنلاین را با اطلاعات کافی تکمیل کنید تا همکاران ما در تیم مشاوره اوج نیلی با شما تماس بگیرند.
حال که با کلیات صحافی پانچ و فنر آشنا شدیم، به معرفی مزایا و معایب این نوع صحافی می‌پردازیم.
هزینه‌ی صحافی پانچ و فنر با توجه به تعداد لوپ‌های مورد استفاده و همچنین سایز فنر مشخص می‌شود. هر چقدر تعداد صفحات افزایش یابد، سایز فنر بیشتر شده و به همین ترتیب، هزینه‌ی صحافی نیز افزایش می‌یابد. همچنین هرچه قطع سفارش بزرگ‌تر می‌شود، تعداد لوپ‌های مورد نیاز برای این نوع صحافی نیز افزایش می‌یابد. بنابراین هزینه‌ی این نوع صحافی به قطع و تعداد صفحات یا گرماژ بستگی داشته و با افزایش هر کدام، هزینه‌ی نهایی این نوع صحافی بیشتر می‌شود.
این نوع صحافی شاید برای کتاب‌ها و مجلات مناسب نباشد، اما راهکاری بسیار جذاب برای کاتالوگ‌های خاص است که به دلیل تنوع در رنگ فنر، می‌توان از رنگ‌ متناسب با هویت سازمانی شرکت یا سازمان و یا رنگ غالب جلد کاتالوگ یا بروشور برای رنگ فنر استفاده کرد.
در مقایسه با صحافی مفتول لوپ و چسب گرم، می‌توان گفت هزینه‌ی صحافی پانچ و فنر بیشتر است، اما به دلیل سهولت در ورق خوردن صفحات و عدم بازشدگی چسب و همچنین نداشتن محدودیت تعداد صفحات مانند صحافی مفتول لوپ و مفتول تخت، گزینه‌ی مناسبی برای کاتالوگ‌هایی است که به ورق خوردن زیاد برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. شاید اگر به انتخاب تیم اوج نیلی باشد، برای کاتالوگ‌ نمونه‌ کارهای یک شرکت تولیدی، یا بروشور  مدل‌ها و محصولات موجود یک برند تجاری که به صورت مداوم و مکرر در معرض نمایش و ورق خوردن است، صحافی پانچ و فنر اولین و بهترین گزینه باشد.
صحافی پانچ و فنر یکی از انواع صحافی است که در اوج نیلی قابل سفارش است. شما می‌توانید کاتالوگ و بروشور خود را با حالت‌های مختلف صحافی برآورد هزینه نموده و با توجه به بودجه یا سلیقه‌ی خود، مناسب‌ترین نوع صحافی را برای سفارش خود انتخاب کنید.
قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×