گزینه چاپی مناسب برای کسب و کارهای کوچک – بخش سوم: محصولات دیگر

گزینه چاپی مناسب برای کسب و کارهای کوچک – بخش سوم: محصولات دیگر

در دو مطلب قبلی وبلاگ اوج نیلی، در مورد تراکت و همچنین بروشورهای تا شده صحبت کردیم و از مزایای این محصولات برای کسب و کارهای کوچک گفتیم. در این بخش که قسمت پایانی این مجموعه از مقالات است، در مورد دیگر محصولات چاپی مناسب برای کسب و کارهای کوچک و نوپا بحث خواهیم کرد تا با مطالعه این مجموعه سه قسمتی، بتوانید گزینه مناسب برای معرفی کسب و کار خود را انتخاب کنید.

 

کسب و کارهای کوچک و نوپا، همیشه به روش توزیع تراکت و بروشور اقدام به معرفی خود نمی کنند. شاید استارت آپ ها و کسب و کارهای آنلاین، تمایل به معرفی خدمات و محصولات خود در رویدادها و نمایشگاه ها را داشته باشند. از این رو، در صورتی که تصمیم به معرفی کسب و کار در رویدادی مانند نمایشگاه باشد، ترکیبی از چندین محصول تبلیغاتی می تواند اثرگذار باشد.

بنرها و رول آپ ها از دیگر محصولات با تیراژ محدود هستند که نقش مهمی در جلب توجه بصری بازدیدکنندگان را به عهده دارند و با هزینه پایین چاپ و تولید می شوند.

پوسترهای تبلیغاتی می توانند در این گونه رویدادها نقش مهمی در جلب توجه مخاطبان داشته باشند. اگر مخاطبان هدف، جامعه‌ای تخصصی باشد، به جای چاپ تعداد زیادی تراکت، می توان با هزینه ای معادل همان، تعداد کمتری پوستر در ابعاد بزرگ تر چاپ کرد. برای مثال، می توان با هزینه چاپ 5000 نسخه تراکت A4، چیزی در حدود 1000 عدد تراکت 35×50 با چاپ کرد. بنابراین، برای معرفی در بازار هدف کوچک تر، می توان از محصولات چاپی بزرگ تر استفاده کرد که پوستر از دیگر محصولات متداول تر است.

انتخاب پوستر برای معرفی کسب و کار، می تواند جذابیت بصری اولیه داشته باشد، اما در صورتی که پیام خاص و ماندگاری در طراحی آن لحاظ نشود، عمر زیادی نخواهد داشت. در مورد طراحی پوستر تبلیغاتی با پیام خاص و تاثیرگذار می توانید با ثبت درخواست مشاوره آتلیه طراحی و گرافیک اوج نیلی، از خدمات مشاوره ما بهره‎‌مند شوید.

در کنار محصولی مانند پوستر، می توان از محصولاتی با عمر بیشتر و ماندگاری طولانی تر استفاده کرد. برای مثال، انواع تقویم کوچک با هزینه تمام شده متناسب، می تواند بیشتر از پوستر بدون پیام خاص دوام داشته باشد. چاپ تقویم نیز در صورتی که جامعه مخاطبان هدف کوچک باشد، کارآمد خواهد بود، در غیر اینصورت، هزینه چاپ تقویم به طور یقین بسیار بیشتر از تراکت و بروشور تا شده تمام خواهد شد.

از دیگر موارد قابل توجه در معرفی کسب و کارهای کوچک و نوپا، یادداشت ها هستند که معمولاً از حاشیه اضافه محصولات چاپی دیگر تولید می شوند و به دلیل کاربردی بودن، تاثیر مثبتی در معرفی کسب و کار به مدت طولانی و تا زمان تمام شدن یادداشت دارند. اگر سفارش اختصاصی چاپ می کنید، از فضاهای بلااستفاده کاغذ برای چاپ و تولید یادداشت غافل نشوید.

برای معرفی شرکت و کسب و کار نوپا در رویدادهای نمایشگاهی، تنوع محصولات چاپی و تبلیغاتی بیشتر شده و می توان از حوزه محصولات کاغذی خارج شده و به سراغ محصولات تبلیغاتی دیگری مانند پَد ماوس رفت. پدها می توانند به عنوان محصول تبلیغاتی با عمر بسیار طولانی در نظر گرفته شوند چرا که در صورت کیفیت مطلوب یک پد ماوس، احتمال دور انداخته شدن این محصول اندک است. البته توجه داشته باشید که هزینه چاپ و تولید هر واحد پد به عنوان محصول تبلیغاتی، بسیار بیشتر از هر نسخه پوستر است!

در پایان این مجموعه از مقالات وبلاگ اوج نیلی به این نتیجه می رسیم که انتخاب محصول چاپی و تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا، رابطه مستقیمی با تعداد مخاطبان هدف دارد. به هر اندازه که بازار مورد نظر از لحاظ جمعیتی بزرگ تر باشد، با بودجه محدود الزاما به سراغ محصولات با هزینه کمتر حرکت خواهیم کرد که تراکت ها به عنوان ارزان ترین محصول در این رده قابل توجه هستند. در مقابل با کوچک تر و تخصصی تر شدن مخاطبان، می توان بودجه در نظر گرفته شده برای معرفی کسب و کار را بین محصولات کاربردی تر با اثرگذاری بیشتر تقسیم کرد.

انتخاب گزینه چاپی مناسب برای معرفی کسب و کارهای کوچک و نوپا بایستی با دقت مضاعف انجام شود، چرا که اشتباه در انتخاب محصول، می تواند به هدر رفتن بودجه و سرمایه شده و به شکست در طرح و برنامه تبلیغاتی منجر شود؛ از همین رو در صورتی که تجربه کافی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم حتماً از تجربه تیم اوج نیلی استفاده کنید.

از مشاوره تیم آتلیه طراحی و گرافیک اوج نیلی در حوزه طراحی خاص با پیام اثرگذار استفاده کنید. همچنین در صورت برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه یا رویدادی از این دست نیز، مشاوره رویدادها و تجارب مشتری اوج نیلی با رزومه ای قابل توجه در این زمینه به یاری شما خواهد آمد.
قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×