تبلیغات در دوران رکود اقتصادی یک معدن طلاست

تبلیغات در دوران رکود اقتصادی یک معدن طلاست

در دوران رکود اولین هزینه‌هایی که معمولاً شرکت‌ها قطع می‌کنند بودجه تبلیغات است. این کار اشتباه بزرگی است. تبلیغات در دوران رکود در واقع اقدامی هوشمندانه برای رشد هر کسب‌ و کاری است و در اغلب اوقات نتیجه بهتر از آن چیزی است که گمان آن می‌رود.
موسسه "مک گرا هیل" با مطالعه دوران رکود آمریکا در سال‌های 1980 تا 1985، 600 شرکت تجاری را مورد بررسی قرار داد. شرکت‌هایی که در سال‌های 1981 و 1982 به تبلیغات ادامه داده بودند 256 درصد نسبت به رقبای خود که تبلیغات را قطع کرده بودند بیشتر رشد کردند. همچنین موسسه "امریکن بیزینس پِرِس" با بررسی 143 شرکت تجاری در سال‌های 1974 تا 1975 به این نتیجه رسید که شرکت‌هایی که در این دوره به تبلیغات ادامه داده‌اند در دو سال پس از رکود به فروش قابل ‌توجه ای دست پیدا کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهد شرکت‌هایی که در دوران رکود تبلیغات خود را حفظ کرده‌اند توانسته‌اند حضور بهتری در بازار داشته باشند. دلیل این امر را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

-    رقبای شما تبلیغات نمی‌کنند
بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک بودجه تبلیغاتی محدودی دارند. در دوران رکود حذف این بودجه کار آسانی است. اما این کار به این معنا است که شرکت‌ها بازار محصول خود را در اختیار رقبا قرار می‌دهند. همه فضای ایجاد شده‌ای که شرکت‌ها با تبلیغات به آن دست پیدا کرده‌اند حالا در اختیار رقبا قرار گرفته تا از آن بهره‌ برداری کنند.
مشتریان همچنان به شرکت شما نیاز دارند. مهم نیست اقتصاد در چه وضعیتی باشد. خودروها همچنان خراب می‌شوند، شیشه‌ها را همچنان باید تمیز کرد و حتی مردم همچنان به خوش‌بوکننده هوا نیاز دارند. با استفاده از تبلیغات در این دوران می‌توان تمام این نیازها را به سمت خود کشید و از توان حداکثری یک بازار حتی حداقلی استفاده زیادی برد.

-    می‌توانید پیام خود را بهتر به مشتری منتقل کنید و فروش بیشتری داشته باشید
به این موضوع فکر کنید: مردم در زمان رشد اقتصادی سریع‌تر وارد معامله می‌شوند و راحت‌تر پول‌های خود را از دست می‌دهند. در واقع آنها در هزینه کردن سرمایه خود دقت لازم را نخواهند داشت.
شاید فکر کنید این موضوع نکته خوبی برای کسب ‌و کارها باشد اما در حقیقت این کار به کسب ‌و کارهای کوچک‌تر آسیب‌های جبران‌ ناپذیری وارد می‌کند. موضوع پول نیست، در این شرایط شرکت‌های بزرگ‌تر می‌توانند با یک تبلیغات نه‌چندان پرهزینه تمام بازار را از آن خود کنند. اما در دوران رکود مشتریان برای هزینه کرد پول‌های خود دقت بیشتری به خرج می‌دهند.
اینجاست که می‌توانید از این فرصت استفاده کنید، شرکت‌های بزرگ بودجه خود را کاهش خواهند داد و به شما اجازه خواهند داد که نه تنها با مشتریان خود رودررو صحبت کنید بلکه به راحتی پیام خود را در رابطه با صرفه‌جویی مالی به آنها برسانید. پس از پایان دوره رکود، شما مشتریان جدیدی خواهید داشت که دیگر به سوی رقبای شما نخواهند رفت.

طلا

-    می‌توانید یک موقعیت درازمدت برای کسب‌ و کار خود ایجاد کنید
اگر شما و رقبای شما، برای کسب و جذب بازار در دنیای تبلیغات در جنگ باشید، دستیابی به موفقیت سخت‌تر از همیشه خواهد بود. اما اگر رقبا دست از تبلیغات بکشند میدان نبرد برای شما خالی خواهد شد. مشتریان البته به روال سابق هزینه صرف نمی‌کنند اما خرید و فروش هیچ‌گاه به صفر نمی‌رسد. اگر در دوران بد اقتصادی در کنار مشتری حضور داشته باشید در دوران رشد نیز انتظار حضور آنها را داشته باشید.

-    امکان چانه‌زنی در تبلیغات اینترنتی بیشتر می‌شود
شرکت‌های تبلیغاتی و رسانه‌های ریز و درشت آنها در دوران رکود هم به دنبال فروش خدمات خود خواهند بود. تلویزیون، رادیو، مجلات و رسانه‌های محیطی همه به شما نیاز خواهند داشت. حالا نوبت شماست که در برابر هزینه‌ها قدرت خود را نشان دهید و آنها را تا حد امکان کاهش دهید. مطمئن باشید پیشنهاد ویژه‌ای در این دوران از سوی رسانه‌ها به شما داده خواهد شد.

طلا2

-    می‌توانید به طور مستقیم درباره هزینه‌های کمتر با مشتری صحبت کنید
از اشاره به اوضاع بد اقتصادی در تبلیغات خود هراس نداشته باشید. مشتریان همیشه به دنبال معامله‌های خوب هستند. برای مثال یکی از شرکت‌های مسافرتی در چند ثانیه اول آگهی تلویزیونی خود به این نکته اشاره می‌کند که «ما در اوضاع سختی قرار داریم». یا شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای "والمارت" یک کمپین موفق را در دوران اقتصادی نابسامان اجرا کرد. آنها در آگهی خود به جای اینکه بگویند: «به مغازه ما بیابید، ما محصولاتی با قیمت‌های کم داریم» بر روی یک محصول تمرکز کردند و اشاره می‌کردند که با تخفیف‌های "والمارت" و خرید این محصول در سال چقدر در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

در دوران بد اقتصادی، فرصت‌هایی زیادی برای کسب‌وکار شما ایجاد خواهد شد و مشتریانی جدید به دست خواهید آورد که در دوران اقتصادی خوب هرگز دستیابی به آنها ممکن نبود. هر یک از آنها یک فرصت مغتنم برای شما هستند تا برای حفظ جایگاه و غلبه بر رقبا شانس خود را افزایش دهید.
 
قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×