کمپین تبلیغاتی


 

  • ارائه برنامه تبلیغاتی یکپارچه: کمپین

یکی از نشان های بارز هویت سازمانی ، عوامل بصری بکار گرفته توسط آن سازمان در ایجاد ارتباطی اثر بخش با مشتریان و مخاطبان خود می باشد . از ایمن رو توصیه می نماییم که از بسته های تبلیغاتی، بجای طرح های منفرد گرافیکی استفاده شود. زیرا در بسته های تبلیغاتی، تمامی نیازهای اصلی ارتباط بصری بصورت یک مجموعه واحد شامل آرم ، لوگو، سربرگ،پاکت، کارت ویزیت و... مرتفع می گردد. طراحی هدفمند و یکنواخت در بسته های تبلیغاتی ، نظم و هدفمندی مشهودی را به مشتریان و مخاطبان سازمان منتقل خواهند نمود.

در مدیریت تبلیغات مجموعه عملیات برنامه ریزی شده برای تبلیغ کردن یک موسسه یا کالای آن را برنامه تبلیغاتی یا کمپین می گویند. (Advertising campaign).

  • مراحل ارائه کمپین
  • چرا کمپین تبلیغاتی؟
  • مزایا
  • گالری

کمپین توسط یک دفتر تبلیغاتی تدوین و اجرا می شود و در واقع، سازمان بندی داخلی دفتر تبلیغاتی برای اجرای برنامه تبلیغاتی است، در همه برنامه های تبلیغاتی برای ارائه کمپین مراحل مشابهی طی می شوند که عبارتند از:

مراحل ارائه کمپین

1)  ارزیابی بازار- سهم از بازار فعلی آگهی دهنده
2)  تعیین هدفهای تبلیغات- سهم از بازار مطلوب و مورد درخواست
3)  محاسبات و تعیین بودجه تبلیغات
4) طرح ریزی گروه خلاقیت
5) طرح ریزی رسانه ها یا انتخاب رسانه
6) طرح ریزی گروه طراحی نسخه
7) آزمایش و بازبینی پیش از انتشار نسخه- نظرسنجی
8) گروه تولید
9) نظارت، تصحیح خطاها، گسترش برنامه تبلیغاتی، مقابله با برنامه تبلیغاتی رقبای تازه

چرا کمپین تبلیغاتی؟

کمپین تبلیغاتی موثرترین، سریع ترین و اقتصادی ترین روش برای پیشبرد فروش محصولات و خدمات شماست. به دلیل وجود برنامه ریزی دقیق، بودجه بندی مناسب و ایجاد یک پیام قوی و یکدست برای مخاطبین، اوج نیلی به مشتریان خود توصیه میکند که به فعالیت های تبلیغاتی خود به شکل یک کمپین نگاه کنند.


تجربه نشان داده است که این روش باعث کاهش محسوس هزینه های تبلیغاتی می گردد، چرا که دیدگاهی مشترک برای استودیو، مشتری و مخاطب ایجاد نموده و از دوباره کاری جلوگیری میکند.
 

 

 

بصورت عملی ارائه کمپین با متد اوج نیلی منجر به:
- تقویت روابط عمومی با روش های موثر و ارزان قیمت
- یکدست کردن شخصیت گرافیکی موسسه یا محصول
-  اجرای انواع رسانه های مختلف بسته به نیاز و بودجه در نظر گرفته شده
- اجرای مجموعه بدست آمده با بهترین کیفیت و در حداقل زمان
- مطالعه عکس العمل مشتریان و مصرف کنندگان و درس گرفتن از آن
- تصحیح استراتژی برای حرکات تبلیغاتی بعدی
می شود و سود کارفرما را به طور خلاصه می توان در موارد زیر تقسیم نمود
- مشخص بودن بودجه
- قابلیت اطلاح در طول مسیر
- قابلیت مانور در برابر رقبا
- بررسی تاثیر حرکت های انجام شده بر روی فروش محصولات یا خدمات  

 

قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×