مشاوره


 

خدمات مشاوره و برنامه ریزی

 

هولدینگ اوج نیلی با تجربه فراوان در ارائه طرح های موفق و برخورداری از اعتماد متخصصان برجسته مشاوره مدیریت توانسته است که خدمات ذیل را به بهترین شکل ممکن ارائه نماید. حضور مستمر در انواع بازارها سبب شده شبکه گسترده ای از متخصصان را در اختیار داشته و از طرف دیگر اطلاعات بروزی از بازارها را در اختیار داشته باشد، که رکن مهمی در موفقیت خدمات مشاوره است.

برخی از خدمات اوج نیلی:

 • بسته اول
 • بسته دوم

برنامه ریزی استراتژیک

طبق آمارهای جهانی، 86 درصد مدیران برجسته در آمریکا و اروپا هنوز آن را بهترین ابزار مدیریت می دانند. برنامه ریزی استراتژیک علاوه بر جهت دادن به تمامی فعالیت های شرکت ها و سازمان ها، سبب رشد فکری مدیران نیز می گردد.

این رشد فکری ناشی از خود فرآیند برنامه ریزی است که باید مدیران و کارکنان در آن حضور جدی داشته باشند. اوج نیلی با تاکید بر این حضور است که می تواند برنامه های استراتژیک فوق العاده ای را تدوین نماید.

اوج نیلی در برنامه ریزی استراتژیک سعی می کند مطابق با شرایط مشتری متدولوژی مناسبی را اتخاذ نماید. به همین جهت دائماً از یک روش استفاده نمی کند و روش های خود را ارتقاء می دهد.


کمپین تبلیغات

معمولاً کمپین های تبلیغاتی در ایران موفق می شوند. نکته اساسی این است که چگونه اثربخشی آن را افزایش بدهیم. این موفقیت حاصل نمی شود مگر آنکه شناخت خیلی دقیقی نسبت به محصول، مشتری و بازار وجود داشته باشد. زیرا وقتی این شناخت وجود دارد، خود راه حل را نشان می دهد.

تبدیل شناخت صحیح از بازار به پیام های تبلیغاتی و انتخاب رسانه مناسب، هنری است که اوج نیلی دارد و بارها نیز پیش از این نشان داده است.

استراتژی بازاریابی و فروش با روشهای مختلف

بطور کلاسیک  از زیر مجموعه های بازاریابی نظیر انتخاب محصول، انتخاب مکان های توزیع، قیمت و روش های پیشبرد و تبلیغات به عنوان استراتژی بازاربابی یاد می شد؛ امروزه این روش به تنهایی پاسخگو نیست. زیرا استراتژی بازاریابی از درون مشتریان نشات می گیرد و باید ارزش های جدیدی به آنها ارائه کرد. انتخاب این ارزش ها برای مشتریان گوناگون تخصص ما است.

اجرای این استراتژی بازاریابی مستلزم اتخاذ استراتژی فروش است. اینکه از کدام ابزارها، روش ها، تکنولوژی ها یا فروشنده استفاده کنیم، بسیار کلیدی است. اوج نیلی این خدمات را به شکلی خلاقانه ارائه می کند.

 

توسعه  مدل کسب و کار

مدل کسب و کار، منطق ایجاد ارزش برای مشتری و درآمد و ثروت برای شرکت را نشان می دهد. این منطق باید طراحی شود و امتحان گردد. مانند روش های طراحی مدل که مهندس ها انجام می دهند. در صورتی که مدل در امتحان ها موفق شد، باید به سمت اجرا حرکت کرد.

یکی از مهمترین چالش هایی که افراد کارآفرین دارند، این است که کسب و کار مد نظر خود را در حالت بلوغ می بینند. اما نمی دانند چگونه باید از نقطه صفر به این بلوغ رسید. این چالشی است که اوج نیلی در حل آن مهارت بی نظیری دارد و بارها کسب و کارهای مختلفی را توسعه داده است.


 

طرح توجیهی

طرح توجبهی از سه مرحله اصلی تشکیل شده است. این سه مرحله عبارتند از بررسی بازار و طراحی مدل کسب و کار، بررسی فنی مدل کسب و کار و شرایط آن و در نهایت ارائه مدل مالی آن است. در این مدل مالی مشخص می گردد که تا کدام زمان و به چه میزان باید سرمایه گذاری کرد و درآمد و سود مجموعه از چه موقع آغاز می شود. بر اساس این طرح می توان مدل تامین مالی آن را نیز مشخص کرد. اوج نیلی آمادگی کامل برای ارائه این نوع خدمات را دارد.

 

سیستم های ارزیابی عملکرد مدیریت بازاریابی و تبلیغات

ارزیابی عملکرد، بخش بسیار کلیدی سیستم مدیریت است. استقرار این سیستم و ابزارهای لازم آن، نیازمند درک صحیحی از استراتژی شرکت یا سازمان است. با توجه به تسلط مشاورین اوج نیلی بر استراتژی، می توانند بهترین سیستم های عملکرد را طراحی نمایند. تجربه استفاده از بهترین متدولوژی های روز دنیا مانند BSC به سازمان ها کمک اثربخشی در دست یافتن به اهداف خود می نماید.

 

تحقیقات بازار

انتخاب بهترین روش تحقیقات، حدود آن و استخراج بهترین گزارش ها، روش اوج نیلی است. انتخاب روشی که کمک نماید تا انواع هزینه ها شامل کمپین تبلیغاتی، فروش و ... کاهش یابد، باید سرلوحه مشاور باشد.

 

مشتری شناسی

واژه ای  مهم و کلیدی که همه از آن غافل هستند. همه می خواهند کالا یا خدمت آنها فروخته شود، در حالی که هیچ گونه شناختی از مشتری ندارند. استفاده از روش هایی مانند گروه های کانون در ایران متداول شده است، لکن هنوز در ابتدای راه قرار دارد.

از طرف دیگر امروزه ثابت شده است که مشتریان کمتر منطقی فکر می کنند و بیشتر احساسی تصمیم می گیرند. شناخت روش تصمیم گیری احساسی نیازمند شناخت ناخودآگاه انسان ها به عنوان مشتری است که متاسفانه در ایران کمترین اطلاعات در این زمینه وجود دارد.

هر چقدر شرکت ها در این زمینه سرمایه گذاری کنند، احتمال موفقیت خود را به نحو چشمگیری افزایش داده است. با توجه به این شرایط، اوج نیلی آماده خدمت رسانی در زمینه این تجربه کهنه در دنیا و نوپا در ایران است.

 

بازار شناسی و گروه های استراتژی

تا جایگاه خود را در میان مشتریان، بازار و جامعه ندانیم، نمی توانیم برنامه ریزی کنیم. بسیاری از شرکت ها از بازار و انواع گروه های استراتژیکی که در آن وجود دارد، شناخت دقیقی ندارند. وقتی ظرفیت بازار، رقبا، شرایط رشد و ... را ندانیم، در تاریکی مطلق حرکت می کنیم. نوری باید تابیده شود که به جز اهل فن نمی توانند در یافتن آنها کمک نماید.

 

استقرار سیستم های ارتباط با مشتری

یکی از مهمترین سیستم های امروزی، ارتباط با مشتریان است. این چگونگی استفاده از آن است که مزیت و تفاوت ایجاد می کند. اوج نیلی در یافتن بهترین روش استفاده و انتخاب نرم افزار و استقرار آن شما را یاری خواهد کرد.

برند

برند فقط یک کلمه نیست، دنیایی است که باید در مسیری دراز و زمانی طولانی ساخته شود. این مهم حاصل نمی شود مگر آنکه بدانیم می خواهیم چه کنیم و دائماً عملکرد خود را ارزیابی کنیم.

 

برند فقط یک کلمه نیست، دنیایی است که باید در مسیری دراز و زمانی طولانی ساخته شود. این مهم حاصل نمی شود مگر آنکه بدانیم می خواهیم چه کنیم و دائماً عملکرد خود را ارزیابی کنیم.

اوج نیلی برای ظاهر برند، کتاب برند را ارائه می دهد که تمامی هویت بصری سازمان را ارائه می کند. لکن باطن آن نیز برنامه، ممارست و پیگیری می خواهد که متاسفانه در ایران کم است. با این حال در صنعت های گوناگون در ایران برندهای موفقی ساخته شده است. اگر واقعاً می خواهید برند باشید، اوج نیلی را همراهی شفیق خواهی یافت.

 

مشاوره مدیریت  بازاریابی و آموزش منابع انسانی در حوزه بازاریابی

زندگی شرکتها با زندگی افراد انسانی شباهت زیادی دارد.شرکتها  هم مانند انسانها به دنیا می آیند، بزرگ می شوند و رشد می کنند، در طول رشد دیدگاهها و تخصص ها و توانائی های خاصی پیدا می کنند و در دوره عمر خود مبتلا به بیماری و عوارض مختلف شده گاهی بر اثر این بیماریها از بین می روند و گاه آن را پشت سر گذارده و به سلامت به توفیقات فراوانی نائل می آیند.

شاید مهمترین ویژگی شرکتها هم مانند انسانها داشتن سیستم پاراسمپاتیک عصبی باشد یعنی ابزاری که با آن درد احساس می شود. به راستی اگر انسانی نتواند دردها و عوارضی که در طول زندگی برایش حادث می گردد را احساس کند، آیا این ناتوانی به سهل انگاری در مورد عوامل مخاطره آمیز و اضمحلال و نابودی سریع وی نمی انجامد؟ پاسخ این سئوال برای شرکتها نیز همینطور خواهد بود.


بنابراین شرکتهائی باقی خواهند ماند که زودتر نارسائی ها و ناتوانی های خود را درک نمایند. اما قطعاً می دانید که احساس درد فقط گام اول در راستای مرتفع نمودن آن می باشد و شناخت علت درد و راههای مرتفع نمودن آن به علاوه روشهای پیشگیری از بروز و تکرار آن را می توان از جمله مراحلی دانست که برای تضمین سلامت، الزامی است.

آنچه که از نظر ما می تواند برای شرکتها نقشی حیاتی ایفا نماید، فرآیندی است که شاید واژه مشاوره برای آن کافی نباشد و به عبارتی عنوان مربی گری یا کوچینگ تا اندازه بیشتری نمایانگر ابعاد آن باشد. به عبارت دیگر مشاور یا کوچ به درک و شناخت لازم از شرکت رسیده و مطابق با دانش و تجربه خود به ارائه راهکارهائی به مدیریت مجموعه جهت ارتقاء عملکرد بنگاه اقتصادی می پردازد. این فرآیند را می توان به شرح زیر عنوان نمود :

 1. مصاحبه با مسئولین و مدیران ارشد شرکت برای شناسائی جهت گیریهای استراتژیک شرکت.
 2. مصاحبه  با مدیران وفعالین مرتبط با امور بازاریابی  جهت شناسائی سیستم بازاریابی موجود در شرکت.
 3. مصاحبه با مدیران بخش های مرتبط با بخش بازاریابی جهت مشخص کردن حجم و نوع تعاملات و عملکرد سایر خرده سیستم های سازمان.
 4. مصاحبه با سایر افراد سازمان در صورت نیاز.
 5. مرور آمارها ، سیستم های اطلاعاتی ، گزارش های قبلی موجود در شرکت ، و فرآیند های کاربری موجود در شرکت جهت شناخت دقیق نظام های کاری موجود.
 6. شرکت در جلسات هیئت مدیره و جلسات مدیران و برخی جلسات مهم دیگر جهت درک مسائل جاری سازمان.
 7. حضور در سازمان  در زمان بندی های مختلف و مشاهده فرآیندها و عملیات کاری سازمان.
 8. ارائه راهکار جهت ایجاد فرآیندهای ضروری در سازمان

از آنجا که استقرار نظام بازاریابی در سازمانها می تواند به سلامت روند فعالیت شرکت کمک بسیاری نماید، لذا راه اندازی سیستم بازاریابی به عنوان مهمترین هدف مشاور قابل تعبیر است که البته برای انجام آن ممکن است در طول مسیر با پیش نیازهای دیگری در حوزه مدیریت و همچنین تغییرات و منطبق سازی هائی در دیگر واحدهای سازمانی روبرو شویم. بدیهی است که در تمام این مراحل و پیدا کردن راه حل در هر مرحله ، مشاور در کنار سازمان خواهد بود و این مسیر به همراه یکدیگر طی خواهد شد.

 

ما در حوزه مشاوره بازاریابی و مدیریت به تجربه آموخته ایم که مهمترین عوامل در کمک به کارفرمایان از مبادی زیر امکان پذیر است:

 • ارائه خدمات مشاوره بازاریابی توسط افراد صاحب صلاحیت.
 • به کارگیری راه حلهای سود آور برای بهبود و توسعه کسب و کار کارفرما با تمرکز بر نتایج عملکرد.

احتراز از اتلاف منابع مالی و زمانی کارفرما با جلوگیری از انجام فعالیتهای نامرتبط در بازاریابی.

 

عمده فعالیتهای یک مشاور مدیریت و بازاریابی با نگرش این دوره از بازار ایران را می توان در سرفصلهای زیر به صورت خلاصه مورد اشاره قرار داد:

 • تهیه چارت سازمانی متناسب با عملیات شرکت در حال و آیندۀ نزدیک 
 • تدوین شرح وظایف هر یک از مدیریت  ها و زیر مجموعه های آنها
 • ارزیابی نیروهای موجود از ابعاد تناسب شخصیتی با پست سازمانی محول شده به او
 • مصاحبه با نیروهایی که قرار است در حوزه های مربوطه مشغول بکار شوند.
 • برنامه ریزی و اجرای آموزش های کارکنان حوزه بازاریابی و فروش 
 • ایجاد فرآیندهای لازم برای سیستم کنترلی مدیریت از طریق طراحی و راه اندازی گزارشگیری و ...
 • پاسخ گویی به سؤالات هر یک از مدیران  مرتبط در طول پروژه 

مشاوره به مدیریت  ارشد شرکت و مدیران میانی حوزه بازاریابی در کلیه عملیات زیر:

 • استراتژی بازاریابی شرکت
 • برنامه­ریزی ­عملیات ­تحقیقات ­بازاریابی ( از­مشتریان، واسطه­ها، رقبا­ ومحیط بیرونی سازمان ) 
 • تقسیم­بندی­بازار ، تعیین­بازار­هدف­ و اتخاذ­راهکارهائی برای برند سازی و تحکیم تصویر ذهنی مشتریان از شرکت یا محصولات شرکت ، نفوذ در بازارهای جدید ، تکمیل سبد محصول 
 • سیاست گذاری محصول از ابعاد مختلف: ویژگی ها، کیفیت،  بسته بندی، برند و هویت تجاری و خدمات
 • سیاست­گذاری­ قیمت­ و ­اعتبارسنجی­نمایندگی­ها و عاملین­توزیع، سیاستهای تخفیف، قیمت­ عمده­فروشی، خرده­فروشی ­و مصرف­کننده نهایی .
 • سیاستگذاری توزیع نظیر انتخاب نمایندگیهای واجد شرایط، نظارت بر عملیات آنها، انتخاب موقعیت انبارها، طراحی لایه های ضروری برای توزیع و کانال های آن.
 • سیاست­گذاری­ترویج­ : طراحی کمپین در راستای ارتقاء آگاهی از برند، شوک فروش، و افزایش وفاداری به برند، با استفاده از تبلیغات چاپی، تبلیغات میدانی،  فروش مستقیم، سمپلینگ،  ­بازاریابی حسی، نمایشگاه، روابط عمومی، تبلیغات دهان به دهان و ...
 • ­برنامه ریزی بازاریابی و ایجاد تقویم بازاریابی
 • برنامه­ریزی­ ­فروش
 • سازماندهی و نظارت بر اجرای عملیات بازاریابی با بهره گیری مناسب از  منابع انسانی، اطلاعاتی و تجهیزات و منابع فیزیکی شرکت کارفرما به منظور صرفه جوئی در هزینه های تحقیقات.
 • تدوین سیاست های کنترلی در راستای اهداف مجموعه  با سنجش  فاصله موجود بین شرایط فعلی و ایده آل شرکت  و ارائه اقدامات اصلاحی به منظور از بین بردن این فاصله.
 • ارائه راهکارهایی برای ایجاد و ارتقاء نگرش سیستمی در کل سازمان

 

قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×