مالیات بر ارزش افزوده

انواع کتاب های دارای شابک، دفاتر تحریر و یادداشت، انواع مجلات و روزنامه های دارای پروانه انتشار از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون مالیات بر ارزش افزوده – تنها کافیست گزینه آن را در صفحه‌ی برآورد و سفارش محصول انتخاب کنید.

انواع کتاب های دارای شابک، دفاتر تحریر و یادداشت، انواع مجلات و روزنامه های دارای پروانه انتشار از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می‌توان تحت شرایط خاصی با 9 درصد معاف از مالیات بر ارزش افزوده سفارش داد.

اغلب کتاب ها، دفاتر تحریر، انواع مجلات و روزنامه ها معاف از مالیات هستند، مگر اینکه در مقاصد زیر مورد استفاده قرار بگیرند:
• به عنوان معرفی کسب و کار در قالب کاتالوگ و بروشور
• به‌ عنوان تقویم و سررسید
• مجلات تبلیغاتی و آگهی نامه ها
• محصولاتی که اساسا از اقلام لوازم‌التحریر بشمار می‌روند، به عنوان مثال دفتر خاطرات روزانه و دفترچه تلفن
• آلبوم‌های تمبر
• کتاب‌های نقشه‌ یا طراحی‌ها مربوط به مقاصد صنعتی، معماری، مهندسی، تجاری یا زمینه‌های مشابه

مالیات تجهیزات اداری، پوسترها و کارت‌ها کاملا با نرخ استاندارد محاسبه می‌شود. شما می‌توانید محصولاتی را با مالیات بر ارزش افزوده‌ی صفر درصدی سفارش دهید که مطابق قوانین و لیست معافیت از مالیات بر ارزش افزوده باشند. به این منظور، شما می‌توانید گزینه‌ی مالیات بر ارزش افزوده را در صفحه‌ی برآورد و سفارش انتخاب کنید.

لطفا دقت کنید که این موارد تنها چند مثال بودند. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر را مستقیما از لینک www.vat.ir وب سایت سازمان امور مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنید.

قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×