تبلیغات فروشگاهی


‫«تبلیغ در نقطه فروش» از انواع تبلیغات است که در ‫فروشگاه و جهت ترویج فروش ‫و جذب خریدار با استفاده از ‫ابزارهایی همچون استندهای ‫نمایش محصولات، کاتالوگ ‫ها، بنرها و غیره ارائه می شود. هدف اصلی ‫تبلیغات در نقطه فروش این است ‫که مشتری در حال گذر را متوقف و وی را کنجکاو کند. ‫مطمئنا این تنها مزیت تبلیغات در ‫نقطه فروش نیست اما مهمترین ‫آن است.
ترغیب مشتریان ‫به خرید، ‫کمک به ‫یادآوری ‫تبلیغات رسانه ‫ای انجام شده حول یک برند یا محصول جدید و نیز ‫اطلاع رسانی جهت رویدادهایی همچون حراج های ‫فصلی، تخفیفات وغیره به مشتریان از دیگر مزایای این نوع تبلیغ است.
آنچه که در تبلیغات فروشگاهی در اولویت قرار دارد تاثیرگذاری آنی ‫و لحظه ای بر مشتری است بطوریکه بتواند درعرض چند ثانیه تصمیم گیری کند و مصمم بر خرید شود.
بی شک همه ی محصولات و برندها چنان قدرتی ندارند که در لحظات حساس و محدود تماشا شدن، انتخاب شوند اما «ابزارها» از این قدرت برخوردارند و می توانند به بهترین شکل ممکن از عهده ی این وظیفه ی خطیر برآیند.
این ابزارهای توانمند در جلب مشتری، شامل تابلوهای تبلیغاتی داخل فروشگاه از جمله دنگلر یا هنگر، وابلر، استیکر، شلف تاکر، بانتینگ، ویندو فریز، ماکت و موارد نظیر می شوند. در این مقاله شما را با ابزارهای تبلیغات فروشگاهی که در قالب تبلیغ در نقطه ی فروش ارایه می شود، آشنا می کنیم:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

 

  • دنگلر یا هنگر Dangler or Hanger
  • وابلر Wobblers
  • استیکر Sticker
  • شلف تاکر Shelf talker
  • بانتینگ Bunting
  • ماکت Maquette or Monument
  • ویندو فریز Window Freeze
  • اینفوشیدها Infoshade

دنگلر یا همان آویز سقفی از جنس مقوا، کارتن لمینتی، طلق یا کارتن پلاست است که معمولا به شکل محصول جهت اتصال از سقف واحد تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع دنگلر وسیله اطلاع رسانی در فروشگاه ها است.

دنگلرها

انواع دنگلرها عبارتند از:

  • دنگلر یک وجهی: جهت آویز از سقف به صورت یک سازه دو بعدی چاپ و تولید می شود.
  • دنگلر چند وجهی: دارای سه وجه، چهار وجه و غیره است که از سقف آویزان می شود.

ریسه: آویز یک وجهی که در فواصل منظم در یک رشته نخ از یک طرف سقف به طرف دیگر سقف نصب می شود.

وابلر یا همان آویز دیواری وسیله اطلاع رسانی در فروشگاه ها است که به دیوار،  قفسه یا طبقه ی فروشگاه وصل می شود و در اثر جریان هوا یا عبور افراد تکان می خورد و توجه خریداران را جلب می کند. جنس وابلرها معمولا از مقوای گلاسه، ایندربورد است.

وابلر

استیکر برچسب اطلاع‌رسانى است كه معمولا جهت چسباندن بر روى شيشه يا كف فروشگاه استفاده مى شود.

استیکر

شلف تاکر وسيله‌اى است كه از عرض طبقات براى اطلاع‌رسانى در قفسه‌هاى فروشگاهى استفاده مى كند. شلف تاکر معمولا به شکل مقوايى است كه تا خورده و نيمى از آن بر روى قفسه و زير محصول و نيم ديگر بر روى پيشانى طبقه يا قفسه قرارمى گيرد و يا به صورت نوارى است كه به بدنه‌ى قفسه مى چسبد.

شلف تاکر

بانتینگ ابزار اطلاع رسانى است كه معمولا بر روى مقوا يا طلق چاپ شده و به صورت ريسه (تكرار يك يا چند طرح مرتبط) از يك سو به سوى ديگر فروشگاه كشيده مى شود.

بانتینگ

نقش ماکت، نمايش محصول يا تبلیغات آن است كه مى تواند در سايز واقعى يا بزرگتر باشد و معمولا در قسمت ورودى فروشگاه‌ها بر روى زمين قرار مى گيرد. ماكت مى تواند دوبعدى يا سه بعدى باشد.

ماکت

ویندو فریز، استیکری است که به صورت دورتادور بر روی ویتـرین فروشگاه ها نصب می شود.

ویندو فریز

قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×