حراج ملی

حراج ملی از مرز 18 میلیارد تومان گذشت

مجموعه نفیس قرآن‌های مطلا که شامل بزرگترین و کوچکترین قرآن‌های طلا و نقره جهان است، با 7 میلیارد تومان ارزشمندترین اثر هنری چهارمین دوره حراج ملی بود.

به گزارش روابط‌عمومی حراج ملی، در پایان دومین و آخرین شب این حراج، میزان خرید هنردوستان و مجموعه‌داران از مرز 18 میلیارد تومان گذشت. ارزشمندترین اثر معنوی و هنری که در چهارمین دوره حراج ملی عرضه شد، دو جلد قرآن مجید نفیس بود که با قیمت پایه 4 میلیارد تومان معرفی شد اما پس از یک رقابت شوکه‌کننده به قیمت 7 میلیارد تومان فروخته شد.

این مجموعه شامل بزرگترین قرآن طلا و نقره جهان است که توسط دکتر رائین اکبر خانزاده، در 604 صفحه با خط عثمان طه حکاکی شده است. در ساخت این اثر 1.5 کیلوگرم شمش طلای 24 عیار، 15 کیلوگرم نقره و 80 کیلوگرم مس به کار رفته است. ابعاد جلد این قرآن نفیس 141 در 91 سانتی‌متر است و توسط استاد مهدی عسگری قلم‌زنی شده است.

هویت بصری و طراحی لوگو
کدهای رنگی
موکاپ اول
موکاپ دوم

کوچکترین قرآن طلا و نقره جهان نیز دیگر اثر ارزشمند این مجموعه بود که  در آن سوره‌ها بر روی ورق طلا با ابعاد 16 در 12 سانتی‌متر حکاکی شده بودند. در ساخت این اثر نیز از 800 گرم طلا، 1.7 کیلوگرم نقره و 8 قیزاط برلیان استفاده شده است. ساخت هنرمندانه هر یک از این دو جلد قرآن حدود دو سال طول کشیده است.

حراج شب گذشته با تابلوی نقاشیخط احمد میرزازاده که مزین به کلمه بسم‌الله بود، آغاز شد. این اثر که با قیمت پایه 6 میلیون تومان به حضار معرفی شد، در نهایت به مبلغ 22 میلیون تومان فروخته شد.

پرتره دو متری امین‌السلطان که نقاشی ظریفی اثر مصورالملک از دوره قاجار است، با دو برابر قیمت پایه و به مبلغ 1.3 میلیارد تومان به فروش رسید.

تابلوی مینیاتوری که توسط شاه‌عباس صفوی خلق شده و با کمک رضا عباسی به اتمام رسیده، در حراج ملی با قیمت پایه 400 میلیون تومان معرفی شد اما علاقه مجموعه‌داران به این اثر سبب شد تا با در نهایت با قیمت یک میلیارد و 20 میلیون تومان چکش بخورد. علیرضا عباسی، هنرمند خوشنویس هم در حاشیه این اثر خوشنویسی کرده است.

موکاپ سوم

در چوبی که با قلم میرزا آقا امامی به نقاشی‌های مینیاتوری مکتب اصیل صفویه مزین شده، در چهارمین دوره حراج ملی با قیمت 300 میلیون تومان به مجموعه‌داران پیشنهاد و در نهایت با رقم 800 میلیون تومان چکش خورد. یک جعبه لاکی از‌ همین هنرمند نیز پس از یک رقابت 250 میلیون تومانی با رقم 550 میلیون تومان به فروش رسید.

علاوه بر این دو اثر میرزا آقا امامی، اثر مینیاتور سوخته چرم یکی از شاگردان وی نیز شب گذشته با قیمت 850 میلیون تومان به فروش رسید. این مینیاتور که توسط حسین خطایی خلق شده متعلق به دوره پهلوی است و با ظرافت صحنه بازی چوگان را به تصویر کشیده است.

یک اثر قلمزنی از مهدی علمداری که یکی از جنگ‌های نادرشاه افشار را بر زمینه یک سینی حکاکی کرده است با قیمت پایه 200 میلیون تومان معرفی و سرانجام به قیمت 420 میلیون تومان چکش خورد.

در شب دوم حراج، دو نقاشی پشت شیشه از سیما عظیمی هم توجه هنردوستان را به خود جلب کرد و هر یک از این آثار به قیمت 500 میلیون تومان فروخته شد. این آثار با قیمت‌های 150 و 170 میلیون تومان وارد حراج شده بودند. در شب اول نیز یک اثر دیگر از این هنرمند با قیمت 95 میلیون تومان چکش خورد.

موکاپ پنجم

یکی از مجموعه‌های جالب توجه حراح شب گذشته، 10 عصای متنوع دوره قاجار بود که به قیمت 100 میلیون تومان به فروش رسید.

چهارمین دوره حراج ملی طی دو شب در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن تهران برگزار شد. حراج ملی که قصد داشت از هنرمندان جوان حمایت کند و بستری برای معرفی آنها به بازار هنر ایجاد کند، شب نخست را به ارایه و فروش آثار این هنرمندان اختصاص داد و یک میلیارد و 711 میلیون تومان فروش داشت. در شب دوم که آثار هنرمندان نامی و قدما عرضه شد، ارزش آثار فروخته شده به 16  میلیارد و 344 میلیون تومان رسید.

قابل توجه شما دوستان عزیز

محصولات عمومی
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند محصولات عمومی گفته می شود.

لازم به ذکر است هر محصول عمومی دارای میانگین رنگی خاص می باشد و رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم میشود از این رو کلیه کارهایی که در این فرم چاپ میشود، با 15% اختلاف رنگ نسبت به مانیتور استاندارد مواجه خواهند شد.

به علت تغییر مداوم مواد اولیه ( کاغذ-مرکب- روکش ها...) و همچنین تفاوت میانگین رنگی در هر فرم سفارشات شما در محصولات عمومی که حتی با اختلاف یک فرم چاپ شده اند با هم قابل مقایسه نخواهد بود.(اختلاف محصولات عمومی از چاپ تا چاپ 30% خواهد بود).

شما میتوانید قبل از سفارش نمونه جنس ها را بررسی نمایید اما به یاد داشته باشید بافت و ضخامت کاغذ، کاور لمینیت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برند های مختلف، متفاوت است و خرید مجتمع بر اساس موجودی بازار می باشد لذا هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرد.

توصیه مهم: توجه داشته باشید نوع سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کارتان مشخص کنید. لازم به ذکر است کیفیت سفارشات ( به لحاظ رنگ و کاغذ و...) در محصولات عمومی با یک محصول اختصاصی قابل مقایسه نخواهد بود.

×